Pregled poslednjeg kola LŠ- Fiorentina opet pobedila Liverpul!!!

12/09/2009

Grupa E

Fiorentina je pobedila Liverpul u gostima rezultatom 2:1. U 43. minutu Josi Benajun donosi prednost ’crvenima’. Stiven Džerard je sjajno ubacio loptu na prvu stativu, a usamljni Izraelac glavom prebacio Freja loptu u donji levi ugao. Dvadeset minuta posle vođstva Liverpula, gosti iz Firence stižu do izjednačenja. Đilardino je prevario Derbija na ivici kaznenog prostora i gurnuo loptu do Martina Jorgensena koji ju je zakucao pored Kavaljerija u donji desni ugao. Sjajnu sezonu Fiorentine u LŠ potvrdio je Đilardino koji je u poslednjim trenucima meča. ’Viola’ do gola stiže ponovo preko Darbija koji nije izbacio loptu kada je trebalo, a centarfor italijanskog tima na asistenciju Vargasa poslao loptu u donji levi ugao. Lion je pobedio sa 4:0 mađarski Debrecin. Lion je do prednosti stigao posle 25 minuta golom Gomisa koji je ubacio odbijenu loptu posle šuta Govua sa 20 metara i ne baš najbolje intervencije Đorđa Pantića. Sjajnu igru u prvom poluvremenu MIhel Bastos krunisao je golom u 44. minutu. Sjajno mu je asistirao bosanskohercegovački reprezentativac MIralem Pjanić koji ga je iz slobodnog udarca pronašao u kaznenom prostoru, a Brazilac levom nogom savladao Pantića. U 13. minutu drugog polivremena Bastos se revanširao Pjaniću i uzvratio mu asistencijom za treći gol Liona. Brazilac je lepim centaršutom u kaznenom prostoru pronašao saigrača koji je ubacio loptu sa osam metara. Lion je u krizi u francuskoj ligi ali očigledno da izlaz iz nje traži ubedljivom pobedom nad Mađarima jer je u 75. minutu i Ali Sisoko je savladao Pantića za konačnih 4:0.

Tabela:
1. Fiorentina....................6 5 0 1 13:7 15
2. Olimpik Lion...............6 4 1 1 12:3 13
3. Liverpul............................6 2 1 3 5:7 7
4. Debrecen.....................6 0 0 6 5 1:9 0

Grupa F

Dinamo – Barselona 1:2. Katalonce je već u drugom minutu šokirao Artem Milevski. Mladi napadač Kijevljana je sjajno reagovao na odbijenu loptu posle slobodnog udarca Andrija Ševčenka i savladao Viktora Valdeza koji je i najzaslužniji za gol. Barsa se ipak pre poluvremena vratila u igru golom Ćavija Ernandeza. Sjajni vezni igrač je iskoristio nizak centaršut Abidala sa leve strane i iz šesterca savladao Šovkovskog. Šampion Evrope je do kraja meča uspeo da dođe do preokreta i da se pobedom plasira u nokaut fazu. Strelac odlučujućeg gola bio je Leo Mesi u 86. minutu. Sjajni Argentinac je iz slobodnog udarca loptu poslao preko živog zida koja se od prečku odbila u gol Šovkovskog. Inter – Rubin Kazanj 2:0. Havijer Zaneti je prošao po levoj strani, igrači Rubina su mu izbili loptu koja je došla do Balotelija koji je iz prve petom posleo do Samjuela Etoa, a ovaj snažnim udarcem sa 7-8 metara zakucao iza leđa Rižikova. Polovinom drugog poluvremena Inter stiže do drugog gola kojim je rešio meč. Iako je tokom većeg dela meča Mario Baloteli nerezonski trošio lopte, on je posle asistencije sitgao i do gola. Mladi reprezentativac Italije je topovskim šutem po sredini gola zakucao loptu iz slobodnog udarca za 2:0.