Najava 4. kola LŠ- Grupe od A-D

11/03/2009

Grupa A

U ovoj grupi sastaju se Bajern-Bordo i Macabi Haifa-Juventus. Bordo je u prethodnom kolu kod kuće slavio rezultatom 2:1, Bajern je poveo autogolom SIjania u 6 min. a isti igrač bio je strelac za žirodince u 27. min. dok je Planus trinaest minuta kasnije doneo preokret. Juventus je stigao do pobede golom odbrambenog igrača Kjelinija u 47 min.

Tabela:

1.Bordo 7

2.Juventus 5

3.Bajern 4

4.Makabi 0

Grupa B

U Grupi B sastaju se Mančester i CSKA Moskva, Mančester je pobedio CSKA u prethodnom kolu rezultatom 1:0 golom Valensije u samoj završnici meča u 86 min. Mančester je favorit u ovoj utakmici, ali rusi su uvek ne zgodni, pa nije isključeno i neko iznenađenje da se desi.

Tabela:

1.Mančester j. 9

2.Volfsburg 4

3.CSKA 3

4.Bešiktaš 1

Grupa C

U derbiju grupe Milan dočekuje veliki Real koga je uspeo da iznenadi u prošlom kolu i na stadionu Santjago Bernabeu i pobedi sa 3:2. Real je tada poveo preko Raula u 19 min. sa 1:0 posle velike greške golmana Dide. Izjednačenje je doneo Pirlo u 62 min. a samo 4 min. kasnije Pato donosi veliki preokret za Milan. Real uspeva da izjednači preko Drentea u 76 min. a pobedu Milanu donosi fantastični Alešandre Pato u 88 min. Samo dva minuta pre toga ne opravdano je poništen čist gol Milana koji je postigao Tijago Silva zbog navodnog faula u napadu. U drugom duelu ove grupe sastaju se Cirih i Olimpik iz Marseja. Marsej je pobedio Cirih 1:0 u prethodnom kolu golom Hajncea u 69 min.

Tabela:

1.Real 6

2.Milan 6

3.Cirih 3

4.Marsej 3

Grupa D

Apoel i Porto se sastaju na Kipru, u 3. kolu Apoel je poveo protiv Porta sa 1:0 autogolom Pereire u 21 min. a Hulk prvo donosi izjednačenje u 33 min. a kasnije i potpuni preokret i postavlja konačan rezultat ove utakmice 2:1 iz penala u 48 min. U drugoj utakmici se sastaju Atletiko Madrid i Čelzi, Čelzi je apsolutni favorit u ovoj utakmici jer su u dobroj formi a Atletiko je očajan na početku ove sezone. Čelzi je u prethodnom kolu naprosto počistio Atletiko 4:0 golovima Kalua u 41, 52 minutu, Lampard 69, Peree 90 min.