Pregled 4. kola LŠ-Krasić dao gol Mančesteru!!!

11/04/2009

Grupa A

Bordo je napravio jos jedno iznenađenje i pobedio Bajern u Minhen rezultatom 2:0. Strelci za Bordo bili su Gurkuf u 37 min. posle  velike greške Marka Van Bomela, a drugi gol u poslednjem minutu postigao je Šamak posle kiksa golmana Buta. Posle 4. kola Bordo zauzima prvo mesto u grupi A sa 10 bodova.

U drugoj utakmici ove grupe Juventus je na gostovanju u Haifi pobedio Makabi rezultatom 1:0, a jedini strelac bio je Kamoranezi u nadoknadi prvog poluvremena (45+2 min.).

Tabela:
Bordo  10
Juventus 8
Bajern  4
Makabi  0

Grupa B

Mančester i CSKA odigrali su na Old trafordu veoma zanimljiv meč, krajni rezultat ove utakmice je 3:3. Cska je poveo u 25 min. golom Džagoeva, a samo 5 min. kasnije izjednačio je Majkl Oven. Drugi gol za Moskovljane postigao je Miloš Krasić koji je obišao Van der Sara, napravio piruetu i pogodio za 2:1. Na samom početku drugog poluvremena CSKA postiže gol, strelac je bio Berezucki, kome je to bio prvi gol u Ligi Šampiona. Do izjednačenja Mančester dolazi u završnici meča, prvo je Pol Skols u 84 min. smanjio na 2:3, da bi Valensija postavio konačnih 3:3 u 90 min.

Volfsburg je u gostima savladao Bešiktaš rezultatom 3:0. Prvi gol za goste postigao je Zvjezdan Misimović u 14 min. a drugi i treći gol pali su tek  u poslednjih 10 min. U 80 min. Gentner postiže drugi, a samo šest minuta kasnije Edin Džeko postiže i treći, ujedno i poslednji gol na ovoj utakmici. Volfsburg je trenutno drugi na tabeli, i u poslednja dva kola boriće se sa CSKA za to drugo mesto koje vodi u 1/8 finala Lige Šampiona.

Tabela:

Mančester 10
Volfsburg  7
CSKA  4
Bešiktaš  1

Grupa C

Derbi večeri odigran je na San Siru, gde su Milan i Real podelili bodove. Real je poveo u 29 min. preko Benzeme, a Milan dolazi do izjednačenja i konačnog rezultata posle sumnjivog penala u 35 min., a strelac gola bio je Ronaldinjo.

U drugom meču grupe Marselj je zabeležio najubedljiviju pobedu u dosadašnjem toku Lige šampiona. Žrtva Francuza bio je Cirih koji je kući ispraćen sa šest golova u mreži. Strelci su bili redom Egerter 3 ag, Abriel 11, Nijang 52, Hilton 80, Šejru 87, Brandao 90, a jedini strelac za goste bio je Alfons u 31 min.

Tabela:

Milan 7
Real 7
Olimpik 6
Cirih 3

Grupa D

Plasman u osminu finala u utorak obezbedio je i londonski Čelsi. Duel Čelsija i Atletika u Madridu bio je i duel Aguera i Drogbe. Omaleni Argentinac doveo je domaćina do prednosti u 66. minutu, zatim je Drogba sa dva gola preokrenuo stvari (82. i 88. minut), da bi Aguero u poslednjem minutu postavio konačnih 2:2.

U drugom meču grupe Porto je pobedio APOEL u Nikoziji i tako kao i Čelsi obezbedio plasman u osminu finala. Gol vredan tri boda Portuugalcima je doneo Falkao šest minuta pre kraja.