Pregled petog kola Lige Šampiona- Fiorentina, Lion, Arsenal i Sevilja prošli, Kuzmanović opet strelac!!!!!

11/25/2009

Grupa E

Fiorentina je na svom terenu pobedila Lion sa 1:0 golom Vragasa iz penala i tako kolo pre kraja obezbedila prolaz u 1/8 finala Lige Šampiona, kao i Lion koji cak i da izgubi od Debrecina u poslednjem kolu a Liverpul dobije Fiorentinu, procice dalje jer imaju bolji međusobni skor u duelima sa Liverpulom. Liverpul je dobio Debrecin u Mađarskoj golom Davida N'Goga već u 4. minutu utakmice, ujedno to je bio i jedini gol na ovoj utakmici.

Grupa F

Barselona je na svom stadionu pobedila Inter i preuzela prvo mesto na tabeli. Prvi gol pao je u 10 min. posle kornera a strelac je bio defanzivac Pike posle udarca glavom. Drugi gol pao je samo 17 minuta posle prvog, strelac gola bio je Pedro Rodriges na centaršut gola Danija Alveša, ovo je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Rubin i Dinamo odigrali su utakmicu bez golova, po veoma hladnom vremenu u Rusiji. Najbolju priliku u prvih 45 minuta propustio je Alehandro Domingez u poslednjim momentima prvog poluvremena. Najbolji u redovima gostiju bio je Andrej Ševčenko koji je napravio nekoliko prilika svojim saigračima, ali oni to nisu umeli da iskoriste.

Grupa G

Štutgart je dobio Rendžerse u gostima rezlutatom 2:0. Prvi gol dao je 19-godišnji Rudi već posle 16 min. igre. Tačku na ovu utakmicu stavio je srpski repreprezentativac Zdravko Kuzmanović, koji je postigao gol glavom posle centaršuta Rudija. Kuzmanoviću je ovo drugi gol ove sezone u Ligi Šampiona pošto je u prošlom kolu dao gol Sevilji.

Unirea je napravila veliko iznenađenje i pobedila Sevilju autogolom Ivice Dragutinovića, Unirea je trenutno druga sa 8 bodova i u poslednjem kolu dovoljan im je bod na teškom gostovanju sa Štutgartom da ostvare istorijski uspeh i plasiraju se u 1/8 finala LŠ.