Pregled petog kola Lige Šampiona- Krasić i Miroslavljić strelci za svoje ekipe!!!

11/26/2009

Grupa A

Bordo je pobedio Juventus sa 2:0 i prošao u dalji tok takmičenja. Prvi gol postignut je u 54 min. Prekid je izveo Plasil, a najbolje se snašao Fernando koji je glavom na prvoj stativi zakačio loptu i sproveo je u gol. U nastavku meča trener gostiju Ćiro Ferara pokušao je uvođenjem Del Pjera i Đovinka, ali to nije pomoglo ’staroj dami’ koja je u poslednjem minutu primila i drugi gol. Strelac je ovoga puta bio Šamak koji je glavom savladao Bufona za konačnih 2:0.

U drugoj utakmici grupe Bajern je uz dosta problema pobedio Makabi iz Haife sa 1:0 i tako zadržao šanse za plasman u narednu fazu. Strelac jedinog gola na Alianc areni bio je Hrvat Ivica Olić u 62. minutu.

Tabela:
1. Bordo 13
2. Juventus 8

3. Bajern 7
4. Makabi 0

Grupa B

Turski Bešiktaš pobedio je Mančester junajted sa 1:0 i tako zadržao šanse da posle šest kola završi na trećem mestu koje vodi u Ligu Evrope. Jedini gol na utakmici viđen je u 21. minutu. Strelac je bio Telo koji je izuzetno jakim udarcem sa oko 30 metara savladao Bena Fostera. Lopta je na putu ka golu zakačila mladog Rafaela.
Fudbaleri moskovskog CSKA pobedili su na svom terenu nemački Volfsburg 2:1. Gosti iz Nemačke poveli su u 19. minutu golom Edina Džeka, a izjednačio je Čeh Tomaš Necid u 58. minutu. Miloš Krasić je  doneo pobedu Moskovljanima u 66. minutu odličnim udarcem. Krasić je tokom utakmice bio nezadrživ i sigurno je najbolji akter meča.

Tabela:
1. Mančester J. 10
2. Volfsburg 7

3. CSKA 7
4. Bešiktaš 4

Grupa C

Posle promašene šanse Zambrote i Ronaldinja u šestom minutu, Milan dolazi u vođstvo četiri minuta kasnije – Marko Borijelo je vrlo lako predriblao Hajncea i onda iskosa sa desne strane izbio sam pred Mandandu i spretno mu poslao loptu kroz noge.
Trener Milana Leonardo burno se radovao ne znajući da ubrzo sledi izjednačenje gostiju. U 16. minutu Nijang je pršao po levoj strani i centrirao, Dida je samo zakačio loptu, ali ju je sačekao Lučo Gonsales i zakucao u gol. Milan je agilnije počeo drugo poluvreme, ali nije iskoristio dve-tri polušanse, pa je Marsej posle kontre došao u situaciju da povede – Hajnce je pravovremeno dodao loptu u prostor Nijangu, koji je na drugoj stativi pronašao Brandaa, ali je Brazilac sa 7m pogodio prečku nebranjenog gola. Imao je Milan ponovo neke dobre akcije, ali je Marsej bio neuporedivo bliži pogotku kada je Dijavara posle kornera pogodio stativu. Ipak, ostalo je 1:1, pa je ’roso-nerima’ za prolaz potreban trijumf u poslednjoj rundi nad Cirihom. U Madridu je Real rešio da ne rizikuje sudbinu Milana, koji je kod kuće izgubio od Ciriha 1:0, pa je od samog starta napao Švajcarce. Posle nekoliko udaraca sa distance, ’kraljevski klub’ poveo je u 21. minutu – Kaka je odlično uputio loptu ka Gonsalu Iguainu, a Argentinac je hladnokrvno prosledio loptu pored golmana Leonija za konačnih 1:0.

Tabela:
1.Real Madrid 10
2.Milan 8

3.Olimpik Marsej 7
4.Cirih 3

Grupa D

Čelsi je trijumfom na gostovanju u Portu obezbedio prvo mesto u grupi, a gol odluke, baš kao i u Londonu, postigao je Nikolas Anelka u 69. minutu. APOEL je na Kipru poveo golom Nenada Mirosavljevića u petom minutu, pošto je bivši fudbaler Partizana iskoristio centaršut Aleksandrua za prvi gol APOEL-a u Ligi šampiona. Ipak, do povoljnog rezultzata ’jorgandžije’ su došle u 62. minutu, kada je gol pogodio Simao Sabrosa na asistenciju Aguera.